Temiz Oda Ekipmanları Nelerdir?

Günümüzde giderek yaygınlaşan ve herkes tarafından merak edilen temiz odalar kısacası havanın küçük toz zerreciklerinden arındırılması için ortama basınç verilmesi olarak adlandırılabiler. Temiz odalar, sık sık düzenli ölçümlerin yapılması ve ortamda bulunan atıkların ve kirli maddelerin uzaklaştırılması demektir. Temiz oda işlemlerinin yapılmasındaki amaçlar içerisinde, dezenfeksiyon, mikropların uzaklaştırılması, toz zerreciklerinin uzaklaştırılması, zerreciklerin atmosfere çıkışının önlenmesi, basınçların ve nem kontrollerinin yapılması, olanaklar kapsamında düşük enerjilerin kullanılarak tasarruf yapılması gibi amaçlar yer alıyor. Temiz oda ekipmanları içerisinde ise filtre sistemleri, negatif plenum deenfeksiyon  teknolojileri, sızdırmazlık garantileri ve UV inaktivasyon ekipmanları yerini alıyor.

Özgün  Tasarım Temiz Oda Ekipmanları Nelerdir?

Temiz Oda Ekipmanları

Temiz oda ekipmanları genel bir tasarıma sahip olsalar da, özel olarak tasarlanan materyaller de mevcuttur. Özgün ve özel tasarım temiz oda ekipmanları ise daima temiz oda kriterlerine uygun bir şekilde tasarlanır ve kullanılır. Aynı zamanda yüksek kapasiteye sahip olan fabrikasyon üretimleri de mevcuttur. Monoblok düzgün yüzey ve kesintisiz bağlantı teknolojisi kullanılarak, yapılan işlemlerde üst düzey kalite sağlanır. Aynı zamanda köşeleri yuvarlak hale getirilmiş olan ergonomik tasarımlar da mevcuttur. İhtiyaca göre farklılık gösterebilen model çeşitleri de mevcuttur. Bu modeller ise genellikle pasif veya dinamik hava kilit kontrolleri, tesise uyarlanabilir ölçülerde var olan ekipmanlar, tesise entegre edilebilir donanıma sahip olan ekipmanlar ve gelişmiş, mekanik açıdan kontrolleri yapılmış olan elektronik ekipmanlardır.

Yüksek Kaliteli Temiz Oda Ekipmanları

Temiz oda ekipmanlarının istenilen düzeyde işlevsellik gösterebilmesi için, yüksek kalitelere sahip olması gerekir. Temiz oda ekipmanlarının yüksek kalitelere sahip olup olmadığını anlamak için bazı özellikler gerekir. Bu özellikler, uzun ömürlü ve dayanıklı malzemelerin olması, antimikrobial korozyon dirençli yüzeylerin kaplanması ve sık sık yapılan bakımlar ve onarımlar olarak sıralanabilir. Bu alana dair daima güvenilir ve hızlı teknik servis hizmeti almak da her zaman kolaydır.

Temiz Odalarda İleri Teknoloji Ürünleri Üretilir

Temiz odalar kapsamında, ileri teknolojiye sahip olan ürünler üretilir veya araştırılır. Bu ürünler kapsamında, partikül sayıları karşılaştırılır ve ürünlerin nem oranları, sıcaklıkları, titreşimleri, güvenli olup olmadıkları, çalışma süreleri ve yeterlilikleri araştırma konusu olarak ele alınır. Çok pahalı olan ekipmanlar, oldukça özen verilerek ve titiz çalışmalar ile kullanılır. Üretim için belirlenen tüm kriterler yerli yerine getirilir ve hassas cihazların da çevreye zarar vermemesi adına çalışmalar yürütülür.

Düşük Masraflı Çalışma Ortamları

Çoğu kişinin bakış açısına göre, temiz odalar ve bu odalarda yer alan ekipmanlar, düşük masraflı çalışma ortamları olarak nitelendirilir. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz çalışmakta olan servislerden hizmet alabilirsiniz. Uzaktan müdahale seçeneği de olan bu teknik servisler her durumda sizlere yardımcı olabilir. Aynı zamanda bilgi ve rehber destekli web içerikleri de sunabilirler.

En Çok Okunan Yazılar